Unutulan spor kompleksi! 1995'te temeli atıldı. 7500 kişilik bir spor salonu ve spor kompleksi yapılması öngörülüyordu. Bugün temelinde biten otlar dışında bir gelişme yok. Bursa merkez Nilüfer ilçesi Ataevler Mahallesi'nde yapılması planlanan kompleks unutuldu. Spor kompleksine ödenek ayrılmasını bekleyen çevreler, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'nun "2011'e kadar ödenek ayırmadık" açıklamasıyla bir kez daha hayal kırıklığına uğradı.
Temeli atıldıktan sonra 6 ayrı hükümetin işbaşına gelmesine rağmen ödenek yetersizliği sebebiyle kompleks bir türlü bitirilemedi.
Temelinin atıldığı günden bu yana tek bir çivi bile çakılmayan spor kompleksinin akibetini Bursa kamuoyu merakla bekliyor. 59 bin metre kare alan üzerine kurulacak kompleksin ilk ihalesini alan inşaat firması, 'Ödenek gelmediği için temeli atıldı ve öylece kaldı. Yeniden ihale edileceği söyleniyor, ancak şu anda bir değişiklik yok' açıklamasında bulundu. Atatürk Kapalı Spor Salonu'nun artık kentin ihtiyacını karşılamadığını, Nilüfer Spor Kompleksinin en kısa sürede tamamlanması gerektiğini vurgulayan CHP Milletvekili Kemal Demirel, konuyu soru önergesiyle Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'na taşıdı. Bakan Başesgioğlu da, 14 yıldır çivi bile çakılmayan kompleks için 2009, 2010 ve 2011 yıllarında ödenek ayrılmadığını açıkladı. Demirel'in soru önergesini cevaplayan Bakan Başesgioğlu, "2011 yılından sonra proje değerlendirilecek ve yapılacak işlerle, süreleri belirlenecektir. Söz konusu tesisin yukarıda anlatılan gerekçelerle ödeneğini tahsis etmeden, tamamlanacağı ve faaliyete geçeceği tarihi belirlemek mümkün değildir ve bu konuda acil bir programımız bulunmamaktadır" dedi.