Başkan Altepe, milletvekillerini Bursa için bir masada buluşturdu Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti, CHP ve MHP milletvekillerine brifing verdi. Başkan Altepe/nin tarihî kültürel miras, yerlesim-planlama, ula$ım-trafik, kültür-turizm ile çevre-sağlık başlıklarıyla devam eden ve planlanan çalışmalar hakkında milletvekillerini bilgilendirdiği toplantıda, Bursa'yı yasayan bir tarih kenti yapmak istediklerini söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti, CHP ve MHP'nin Bursa milletvekillerine, göreve geldiği günden bu yana yapılan çalışmalar ve planlanan yatırımlar hakkında bilgi verdi. Milletvekilleri ile Ankara'da bir araya gelen Başkan Altepe, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin "2010-2014 dönemi 5 yıllık stratejik planlaması"nı anlattı. Toplantıya, Devlet Bakanı Faruk Çelik, Bursa milletvekilleri Hayrettin Çakmak, Mehmet Emin Tutan, Canan Candemir Çelik, Mehmet Tunçak, Sedat Kızılcıklı, Ali Kul, Ali Koyuncu, Mehmet Ocaktan, Kemal Demirel, Necati Özensoy ve İsmet Büyükataman katıldı.
Başkan Altepe, Bursa'nın doğal, kültürel ve tarihî güzellikleriyle Türkiye'nin ender şehirlerinden biri olduğunu belirterek, "Bursa hepimizin. Bundan dolayı Bursa'nın geleceği hakkında hepimiz karar verebilmeliyiz. Göreve geldiğimizde 'Bursa'yı birlikte yöneteceğimizi' söylemiştik. Bugün hem Bursa'mız hem ülkemiz için Ankara'da çalışan siz vekillerimizle bir araya gelerek, Bursa'nın geleceği hakkında görüş alışverişinde bulunmak ve yapmayı planladığımız yatırımları paylaşmak istedik. Bizler Bursa'da, sizler Ankara'da Bursa için el birliği ile şehrimizi sıkıntılarından kurtarmak, gelecek nesillere de daha yaşanabilir bir Bursa bırakmak için çalışmalıyız." dedi.
Başkan Altepe, tarihî kültürel miras, yerleşim-planlama, ulaşım-trafik, kültür-turizm ile çevre-sağlık konu başlıklarıyla yapılan, devam eden ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında milletvekillerini bilgilendirdiği toplantıda, en büyük hedeflerinin Bursa'yı yaşayan canlı bir tarih kent haline getirmek olduğunu söyledi.
Devlet Bakanı ve Bursa Milletvekili Faruk Çelik, Başkan Altepe'nin projelerle ilgili bilgi aktardığı toplantıda, milletvekillerinin de görüşleriyle katkıda bulunmasının öneminin altını çizerek, şunları kaydetti: "Hepimiz 'Bursa için neler yapabiliriz?'i masaya yatırdık. Biz de geçtiğimiz günlerde TOKÎ başkanı ile Bursa-Yalova yolunun kentsel dönüşümü ile ilgili görüşmelerimizi aktardık.
TOKİ başkanı ile bu bölgenin kentsel dönüşümü ile ilgili çok verimli bir toplantı yaptık. Önümüzdeki dönemde bu konuda adımlar atacağız. Ayrıca şehir içindeki eğitim kurumlarının bazılarının tahliye edilmesi ile ilgili görüşlerimizi ele aldık. Belediyemizin yer temini ile yeni bir eğitim vadisi inşa ederek, kentin merkezindeki sıkışık bölgeleri rahatlatacağız. İstişarelerle elde edilen bilgilerin bütünlüğünde çok verimli güzel hizmetler ortaya çıkacak." Milliyetçi Hareket Partisi Bursa Milletvekili Necati Özenboy, bu tür toplantıların Bursa'ya yansımalarının verimli olacağını belirtti. Bursa için Bursa aşkıyla hizmet etmeye çalıştıklarını ifade eden Özensoy, Başkan Altepe'nin yaptıklarını ve yapacaklarını anlattığı toplantıda kendilerinin de fikir ve önerilerle yapılan çalışmalara katkıda bulunacak olmanın mutluluğunu şimdiden yaşadıklarını söyledi.
Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Kemal Demirel de, halkın seçilenlerin yönetirken herkesle paylaşmasını istediğini belirterek, "Bursa kenti tüm dinamikleri ile birlikte yönetilirse geleceğimize daha yaşanabilir bir Bursa bırakabiliriz. Bursa için iktidarıyla, muhalefetiyle el birliği ile çalışmalıyız. Başkan Altepe'yi bu yönde attığı adımdan dolayı kutluyorum." diye konuştu.
İktidar ve muhalefet partilerinin milletvekillleri, Başkan Altepe'nin davetine icabet ederek, Bursa için bir masada buluştu. Muhalefet partilerine mensup vekiller, şehir yönetiminde görüş ve önerilerinin dikkate alınacak olmasının, demokrasi adına mutluluk verici olduğunu kaydetti.