Soru önergesi verdiği İznik Devlet Hastanesinde incelemelerde bulunan CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, Hastane Müdür Yardımcısı Orhan Demirci’nin sözleri üzerine şoke oldu. Demirci, “Zamanında müdürlüğünü yaptığım bu hastanede bir inşaat mühendisi bana beş şiddetinde deprem olacağı zaman hastanenin en yakın camından atlamamı söylemiş, atlamazsam ise öleceğimi ifade etmişti” diye konuştu.

Dr.Özkan Ertürk’ün yanında bulunan Hastane Müdür Yardımcısı Osman Nuri Albayrak ise Demirel’e, “Sayın vekilim hastanenin çökmesi bir yana biz iki aydan beri döner sermayelerimizi de alamıyoruz. Lütfen bu konuya da el atınız”dedi. Demirel’de konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı ile görüşeceğini belirtti.

Bu arada hastanenin iç kısmını da gezen Demirel ve ilçe teşkilatını odasına davet eden Hastane Müdür Yardımcısı Orhan Demirci, herkesi sözleriyle şoke etti. Demirci, “AKP İktidara geldi bizi sürüm sürüm süründürüyor. Ben daha önceden bu hastanenin müdürüydüm. Zamanında bir inşaat mühendisi arkadaşım bana “Burada 5 şiddetinde bir deprem olursa hangi cam sana yakınsa oradan atla, atlamazsan ölürsün” demişti” diye konuştu.   
Müdür Yardımcısı Orhan Demirci, zamanında İznik Devlet Hastanesinden başka bir yere görevlendirilen Başhekim Serpil Bilgin Akyağcı ile ilgili de şaşırtıcı açıklamalarda da bulundu. Demirci, “CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, zamanında İznik Devlet Hastanesinden başhekimi yanına alarak, AKP bunu sürmüştür dedi. Başhekim AKP’li değil MHP’lidir. MHP’ye çalışıyor. Ama Onur Bey ona sahip çıktı. Uzun lafın kısası sayın vekilim bize sahip çıkan yok. Sesimizi duyunuz” diye konuştu. Demirci’nin sözlerini hayretler içerisinde dinlediğini ifade eden Kemal Demirel, “Hastanenin sadece dışarıdan değil içeriden de çökmüştür. Gereken neyse onu yapacağım” diye konuştu.