http://www.mansethaber.com/haber/24376-guncel-vekilden-protesto-yuruyusu.html

CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, Bursa'da demiryolu hattı yapılmamasını protesto için Bursa'ya yürüyecek.

CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, Bursa'ya demiryolu hattı yapılmamasını yürüyerek protesto edecek  "Artık yeter" sloganıyla, Demiryolu hattı için, Bandırma'dan yola çıkacak ve Bursa'ya yürüyecek.
 
CHP MV Kemal Demirel; yıllardır demiryolunun Bursa'ya getirilmesi için çalışmalar yaptı. Aradan geçen yıllara rağmen kentin hala demir yolu ağına bağlanmamasına hiç bir anlam veremeyen CHP Bursa MV Kemal Demirel, demir yolu için şimdiye kadar 38 ili dolaştı.
Bu konudaki ilk olarak, Bilecik'ten Bursa'ya, Bursa'dan Mudanya'ya yürümüştü.
 
Demirel, "Milletvekili olarak tekrar yollara düşeceğini ve yetkililerinin ilgisizliğini halkın dikkatine sunacağını ve gerekli hassasiyet gösterilmemesine tepki olarak bu protesto yürüyüşünü planladı.
"Bursa'ya demir yolu isterken aslında var olanı geri istiyoruz diyen Demirel,  Eskiden Bursa'da demir yolu vardı ama onu da bizden aldılar" dedi.
Demirel, şöyle konuştu: "Bu kadar önemli bir kentin demir yolundan mahrum edilmesini kabul etmek mümkün değil. Bu noktada sık sık bu konuyu gündeme getirerek herkesin bu konuda duyarlılık göstermesini istedim, bekledim.
Ama artık 'yeter' diyoruz. Trafik terörüne nasıl 'yeter' diyorsak artık demir yolu konusunda da 'yeter' diyorum.
2010 yılında bütçeden Bandırma-Bursa-Bilecik demir yolu için kaynak aktarılmasını ve temelinin atılmasını görmek istiyoruz.
Bu konuya dikkat çekmek için de 6 Kasım cuma günü Bandırma'dan yürüyüş için yola çıkarak, 7 Kasım cumartesi günü Bursa Atatürk heykeli önünde yürüyüşü noktalayacağım."