CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, Bandırma-Bursa-Bilecik demir yolunun 2010 yatırım programına alınması ve temelinin bir an önce atılması için Balıkesir'in Bandırma ilçesinden Bursa'ya yürüyüş başlattı.
Milletvekili Demirel, Bandırma Garı'nda düzenlediği basın toplantısında, 13 yıldan beri Bandırma-Bursa-Bilecik demir yolu hattının yapılması için çalıştığını söyledi.
2008 yılı yatırım programına alınan demir yolu hattının yatırım maliyetinin 851 milyon lira olduğunu belirten Demirel, "2009'da bu hat için bin lira ödenek ayrıldı. Bu ödeneklerle bu demir yolu hattının bitirilmesi çok zor görünüyor" dedi.
Demirel, demir yolu için değişik tarihlerde Bilecik'ten Bursa'ya, Bursa'dan Mudanya'ya yürüdüğünü hatırlatarak, şöyle konuştu: "Milletvekili olarak yine yollara düştüm. Ülkemizin sosyoekonomik açıdan gelişmiş, önemli ilçelerinden biri olan Bandırma, eğer bahse konu güzergahta demir yolu yapılmış olsaydı, yük ve yolcu taşımacılığında ülkenin önemli merkezlerinden biri olacaktı. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, krizi aşmak için yollar yaptıklarım söylüyor. Ben de Ulaştırma Bakanına buradan sesleniyorum, krizi aşmak için yol değil, demir yolu yapın."