Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin  önerge şampiyonu CHP Bursa Milletvekili Kemal Demireİ. Bilecik-Bursa-Bandırma arasına demiryolu yapılması için Bandırmadan Bursa'ya yürüdü.
Demirel  2002 yılında da Bilecik'ten Bursa'ya 110 kilometre yürümüştü.
Hükümetin Bandırma-Bursa-Bilecik demir volunu 2010 yatınm programına alması ve demiryolu hattının temelinin bir an önce atılması için Balıkesir'in Bandırma ilçesinden yürüyüş başlatan Kemal Demirel Bursa'ya ulaştı. Demirel trafik kazalannda her yıl binlerce kişinin hayatını kaybettiğini, demiryolunun bu kazalan azaltacağını söyledi.

 20 kilometre yürüyen Demirel iki yıl önce kanser hastalığı geçirmişti. 13 yıldan beri Bandırma-Bursa-Bilecik demir yolu hattının yapılması için çalıştığını, konuya dikkat çekmek için 2002 yılında Bilecik'ten 110 kilometre yürüyerek Bursa'ya ulaştığını belirten Demirel 2008 yılı yatırım programına alınan demir yolu hattının yatırım maliyetinin 851 milyon lira olduğunu açıkladı. Kemal Demirel "Ağır bir hastalık geçirdim; ancak ben demiryolu için 13 yıldır mücadele ediyorum. Bilecik'ten Bursa'ya yürüdüm, şimdi Bandırma'dan vürüdüm. Yolun bir kısmını araçla geçmek zorunda kaldım. Bu eylemimle hükümetin dikkatini çekmek istedim. Gerekirse yine yürüyeceğim.

2009da bu hat için bin lira ödenek ayrıldı. Bu ödeneklerle bu demir yolu hattının bitirilmesi çok zor, 2010 yatınm programına bu yolun alınması gerekiyor" diye konuştu Demiryolunun Bursa'ya gelmesini yürekten istediğini anlatan Kemal Demirel "Ben yıllar önce vekil olmadan da yürüdüm, şimdi milletvekili olarak yine yollara düştüm. Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım, krizi aşmak için yollar vaptıklannı söylüyor. Ben de Ulaştırma Bakanı'na buradan sesleniyorum, krizi aşmak için yol değil, demir yolu yapın Bilecik-Bursa Bandırma tren yolu mutlaka yapılmalı. Türkiye'de, son 22 yılda trafik kazalarında 125 bin kışı hayatını kaybetti. Artık yük ve yolcu taşımacılığında kara yolu taşımacılığının yeri azaltılmalı. yük ve yolcu taşımacılığı demir yollarına kaydırılmalıdır. Hükümet bu hattın yapmını bir an önce gerçekleştirmeli " dedi.
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin önerge şampiyonu CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel 2002 yılında da Bilecik'ten Bursa'ya 110 kilometre yürümüştü. Demirel'in yürüyüşüne çok az sayıda partilinin destek vermesi dikkat çekti
Fatih Karakılıç