TBMM’de 755 soru önergesi ile en çok soru önergesi veren CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel’in, Bursa’ya demiryolu yapılması için başlattığı kampanya büyüyerek devam ediyor.

Bursa Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdal Nural’a ziyarette bulunan Demirel, kampanya için destek istedi. Hedeflerine ulaşıncaya kadar kampanyanın devam edeceğini söyleyen Demirel, 2010 yılı içerisinde demiryolu için temel atılacağına inandığını söyledi. Bursa’nın sanayi, turizm, tarih ve öğrenci kenti olduğuna dikkat çeken Demirel, demiryolunun zorunluluk olduğunu ifade ederek, “1997 yılında başlatmış olduğum demiryolu kampanyasına 13 yıldır devam ediyorum. Bu işi neticelendirmeden pes etmeyeceğim” dedi. Kamuoyu oluşturmak için imza kampanyası başlattıklarını sözlerine ekleyen Demirel, imza kampanyasına binlerce kişinin destek olduğunu vurguladı.
ANKARA’YA YÜRÜYECEK
Demiryolu yapılması için Bandırma’dan Bursa’ya yürüyerek dikkatleri üzerine çeken Milletvekili Kemal Demirel, bu kez Bursa’dan Ankara’ya yürüyeceğini ve bu yürüyüşe binlerce Bursalının katılacağını söyledi. Amacının hükümetin dikkatini demiryoluna çekmek olduğunu kaydeden Demirel, “Binlerce Bursalı ile Ankara’ya yürüyüş başlatacağım. Yürüyüşe başlayacağımız yerde Bursalılarla birlikte olacağız. Daha sonra ben Ankara’ya doğru yürüyeceğim. İmza kampanyasında toplanan imzaları hükümete sunacağım. Bursa halkının taleplerini ileteceğim. Parti gözetmeksizin herkesi bu yürüyüşe destek olmaya çağırıyorum. 800 milyon TL’lik bir projeyi hayata geçirmek için herkesin desteğini bekliyorum. Bursa’ya demiryolu mutlaka yapılmalı” dedi.