BURSA- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İnegöl İlçe teşkilatının genel kurulunda Erol Kazanç güven tazeledi.
Alyans Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen genel kurula tek listeyle gidildi. Mevcut başkan Erol Kazanç, güven tazeleyerek tekrar başkanlığa seçildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP İl Başkanı Gürhan Akdoğan, Türkiye'nin karanlığa doğru gittiğini ileri sürdü. Ergenekon olayının hukuka ters olduğunu iddia eden Akdoğan, hükümetin başarısızlıklarını örtbas etmek için yolsuzlukları ortadan kaldırdığını göstermeye çalıştığını söyledi.
CHP Milletvekili Kemal Demirel ise Mustafa Kemal'in ve İsmet Paşa'nın partisini iktidar yapmanın herkesin namus borcu olduğunu savunarak, "Türkiye bugün içler acısı bir durumdadır. İyi yönetilmeyen ülkenin çıkışı, ancak CHP ile olacaktır. İktidar olmaktan başka çaremiz yok. Herkesin bundan dolayı üzerine düşen çok vazife var. Bakın demokratik açılım bizleri birleştirmiyor, ayrıştırıyor. CHP olduğu sürece Türkiye'yi kimse bölemez ve parçalayamaz" dedi.
Bursa'ya kurulacak ikinci üniversite için Gemlik ve İnegöl'ün çekiştiğini hatırlatan Demirel, şehre iki değil üç tane üniversite kurulmasını önerdi.