Diyarbakır'daki olaylar unutulacak gibi değil.
Ölü çıkmaması büyük mucize.
Şimdi Federasyon Diyarbakırspor'a gereken cezayı verecek. Yani, kabak kulübün başına patlayacak.
Peki, kayaları oraya getiren, sahaya atan yani cana kasteden ne olacak? Elini kolunu sallayıp dolaşacak, yarın yine atacak. Bu sefer başaramadı ama belki yarınlarda ölüme sebebiyet verecek.
"Maçtır, geldi geçti" diye gerçek suçluyu bu kadar serbest bırakan, yakalayıp cezaevine koyamayan bir tek Türkiye kaldı galiba.
Allah’tan CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel'in aklına gelmiş ve yılan hikayesine dönen "Şiddet Yasası" ile ilgili Meclis'te soru önergesi vermiş. Buna karşılık da Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, özellikle futbol maçlarında şiddet olaylarının son bulması için ek tedbirler alınacağını ve çalışmaların  devam ettiğini bildirmiş.
Miş, miş diyoruz da biliyorsunuz bir kavşakta 3-5 kişi ölmeden trafik ışığı konmaz bu ülkede.
Meclis de aynısını yapacak herhalde. Statlardan ölü çıkmadan, bu ek tedbirler de çıkmayacak galiba. Ancak, bu kadar da ağırdan almaya pes doğrusu. Koca kayayı sahaya sallayanı yakalayıp içeri tıkmak bu kadar zor mu?
Gelelim Bursa'daki Diyarbakır maçına.
Slogan olayları üzerine Futbol Federasyonu disiplin talimatının 52.maddesine şu fıkrayı ekledi;
"Etnik ve bölgesel ayrımcılık içeren ve herhangi bir takımın mensuplarını ve taraftarlarını suç failleri veya suç örgütleri ile özdeşleştirecek şekilde tezahürat yapılması, pankart açılması eylemlerinde sorumlu kulübe 320 bin liradan 3 puan silinmesine kadar çeşitli cezalar verilecektir."
"Anında görüntü" denir ya, bu da o hesap.
Koskoca TBMM de niye anında görüntü yapamıyor da, sezon bitecek hala Şiddet Yasası'nda ek tedbirleri çıkaramıyor? Ben Kemal Demirel'in yerinde olsam, "2016'ya yetişir mi?" diye de sorardım.

Bursasporlu futbolcuların, Diyarbakır'da stattan polis minibüsü ile kaçırılışının fotoğrafları biliyorsunuz önce bizde çıktı. Ertesi gün de diğer gazetelerde ve TV'lerde yayınlandı.
Bu olayı yaşamak ve çekmek bir gazeteciye hayatta çok az denk gelir.
İşte minibüste bulunan ve bunu başaran Bursaspor Medya Sorumlusu Engin Akdemir ve Bursaspor TV Yöneticisi Burak Uçar'ı kutlamak lazım. Çok zor şartlarda, işkence anlarını Bursa ve Türkiye medyasına aktararak gerçekten önemli bir iş başardılar.