CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel. Büyükorhan'a bağlı Durhasan. Gedikler. Tekerler ve Aktaş köylerim ziyaret ederek burada köylülerin dertlerini dinledi. Göç nedeniyle kapısına kilit vurulan Çökene Koyunu de ziyaret eden Kemal Demirel burada yaz aylarında köyüne geri donen Abdurrahman Aslan ve eşini evinde ziyaret ederek bu sure sohbet etti.

Buyükorhan CHP ilçe Başkanı Ali Sevim ve CHP ilçe yöneticileri ile birlikte öncelikli olarak Durhasan Köyüne giden Kemal Demirel burada köylüler tarafından sıcak bir ortamda karşılandı. Durhasan köylüleri Kemal Demirel'e köylerinde daha önce yapılması için çalışma yapılan ve programa alınan gölet hakkında dertlerini anlattı.
Durhasan Göleti ile ilgili olarak Meclis Başkanlığına soru önergesi sunduğunu söyleyen Demirel, kendisine Göletin zeminine konacak kil bulunamadığı gerekçesiyle yapımına başlanamadığı' gibi komik bir cevap verildiğini köylülere iletti. Kemal Demirel. bölgeye yapımı düşünülen göletlerin peşini bırakmayacağını da belirtti. Buradan beraberindekiler ile Tekerler ve Çökene Köylerine geçen Kemal Demirel, burada da köylüyü dinledi.