CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel Subaşı ve Orhaniye köylüleriyle bir araya geldi.
'Biz sizi bakan olarak görmek istiyor ve bekliyorduk'

Yenişehir'i ziyaret eden CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel Subaşı ve Orhaniye köylüleriyle bir araya geldi. Önce Subaşı'ya giden Demirel, ikinci durağı Orhaniye'de köylüler tarafından karşılandı. Orhaniye köylülerinin 'Biz sizi bugün bakan olarak görmek istiyorduk ama olmadı' şeklindeki sözleriyle duygulanan Demirel, 'Bize oy verenlere de vermeyenlere de teşekkür ederim. Demokrasiye saygı duymalıyız' yanıtını verdi.

CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, seçimden sonra geleceğine yönelik söz verdiği Subaşı ve Orhaniye köylerini ziyaret etti. Köylerde sıcak bir ilgiyle karşılanan Demirel, gördüğü ilgiden oldukça memnundu.

Demirel ikinci durağı Orhaniye'de köylülerin 'Biz seçimlerden alınacak sonuçlar doğrultusunda sizi bakan olarak görmek istiyorduk. Ama olmadı. Bir dahaki sefere' diye konuşunca, oldukça duygulandı.

Kendisinin Tarım Bakanı ya da Ulaştırma Bakanı olma ihtimalinin üzerinde duran Demirel, 'Bakan olsaydım büyük ihtimalle Tarım Bakanı ya da Ulaştırma Bakanı olacaktım. Tarım Bakanı olsaydım yerimde oturmaz, tarla tarla, köy köy gezerdim. Ben çiftçimizin köylümüzün ayağına giderdim. Sandıktan ne çıkarsa çıksın, demokrasinin gereğidir. Bizlere oy verenlere de vermeyenlere de teşekkür ediyorum. Biz ülkemiz ayağa kalksın, köylünün yüzü gülsün istiyoruz. Bu yönde çalışıp, sizlerin sorunlarını çözmek için çaba harcayacaktım'.

Köylerde ülke ve dünya gündemine ilişkin değerlendirmeler de yapan Demirel, Başbakan Erdoğan'a seslenerek, köylüye sahip çıkılmasını, köylünün yüzünün gülmesi durumunda, Türkiye'nin yüzünün güleceğini savundu.

CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, ilk durağı olan Subaşı'da vatandaşlarla sohbet etti. 22 Temmuz seçimi öncesi bu köylerdeki propaganda çalışmalarında seçildiği taktirde ilk ziyaretleri bu köylere gerçekleştireceği yönünde söz verdiğini hatırlatan Demirel, şunları kaydetti: Böylece verdiğimiz sözü tutmuş oldum.Herkesin verdiği sözlerini tutması gerektiğini düşünüyorum. Böyle olması gerekir. Başbakana sesleniyorum. Köylüye üreticiye sahip çık. Bu insanlarımızın ürünlerinin karşılığını alması için bir şeyler yap. Yenişehir bir sanayi ilçesi değil. Örneğin Bursa'da oturanların hala köyleriyle bağlantısı var. Bir çok yiyecek içecek maddesi yine köydeki büyükler tarafından büyük şehirlerde yaşayan çocuklarına gönderiliyor. Katkı olsun diye. Çiftçinin durumu pek parla değil. Benim köylümün, benim çiftçimin ürünü para etmeli. Köyden kente göç oluyor. Şehir şartları pek iyi değil. Köyden sizler destek olmazsanız, şehirde yaşayan çocuklarınızın durumları daha kötü olacak. Üreten insan, tarlada çalışan insan desteklenmelidir. Bunun için çok ciddi bir tarım politikası olmalıdır. Şimdiden tedbirler alınmalıdır, çiftçiye sahip çıkılmalıdır.Çiftçimizin yüzü gülerse, toplumun har kesiminin yüzü gülecektir. Sizlere bana göstermiş olduğunuz ilgiden ötürü teşekkür ediyorum. Telefonum 24 saat açıktır. Bana ulaşan herkese destek olmaya yardımcı olmaya çalışıyorum. Parlamentoda gümbür gümbür konuşmam için sizlerden bilgi ve güç almalıyım. Her türlü sorununuzu bana iletebilirsiniz. Çüzüm için elimden geleni yapıyorum'

Kemal Demirel'in Subaşı köyündeki gezisinde Kocasu Deresi'nin kirliliğinden yakınan köylüler, deredeki ağır ve pis kokunun her geçen gün arttığını dile getirdiler. Subaşı köylüleri Kocasu Deresi'nin çok kötü koktuğunu ve dere kenarındaki tarlalarda çalıştırmak için işçi bile bulamadıklarından yakındılar. Köylüleri dikkatle dinleyen Milletvekili Demirel de bunun üzerine ülkede bir denetleme eksiğinin bulunduğunu, aslında yasaların yeterli ve uygun olduğunu ancak denetim konusunda ağır davranıldığını bildirdi.

Milletvekili Kemal Demirel Subaşı köyündeki ziyaretinin ardından Orhaniye köyüne geçti. Orhaniye köy meydanında karşılanan Demirel, 'Geçen dönem en çok soru önergesi veren bendim. Ben parti rozeti takmıyorum. CHP'den seçildim ama herkesin milletvekiliyim. Ağlarsak beraber ağlayalım, beraber gülelim. Biz, dayanışmayı, paylaşmayı öne çıkaran bir milletiz. Maddi ve manevi destek açısından birbirimizin yardımcısıyız. İktidar olmanın görevi topluma eşit davranabilmektir.Biz her kesimin mutlu ve umutlu olmasını hedefliyoruz' diyerek sözlerini noktaladı.