Hastane önünde basın toplantısı düzenleyen Demirel, konu ile ilgili TBMM`ye defalarca soru önergesi verdiğini ifade ederek, 4 ay önce verdiği soru önergesinin cevabında ise binanın depreme dayanıksız olduğunun söylendiğini anlattı. Geçen hafta Gemlik`te yaşanan depremin Bursa`da olması halinde bu hastaneye tedavi için gelen yüzlerce çocuğun zarar görmesi durumunda bunun hesabını kimin vereceğini soran Demirel, Çocuk Hastanesi`nin acil olarak depreme karşı güçlendirilmesini ya da yıkılarak aynı yere daha modern bir hastane yapılmasının önemine değindi. Kamuya ait hastane alanlarını bazılarının sürekli rant alanı olarak gördüğünü ifade den Demirel, Özlüce`de bulunan çocuk hastanesinin kent merkezine uzak olduğunu herkesin aynı rahatlıkla Özlüce`ye gidemediğini vurguladı.

Çocukların sağlığının yok sayılamayacağını vurgulayan Demirel,  toplanan imzaları Başbakan Erdoğan`a yollayacaklarını ve Çocuk Hastanesi`nin başına örülmek istenen çorabı anlatacaklarını söyledi. Bursalıların hastanelerinin yıkılarak arsasının TOKİ`ye devredilerek konut yapılmasına asla izin vermeyeceğini dile getiren Demirel,  hastanenin rant alanı olmaması için tüm Bursalıların desteğini istedi. Demirel`in hastane önünde başlattığı imza kampanyasına hasta ve yakınları büyük ilgi gösterirken, mahallelerinde ve iş yerlerinde imza toplayacaklarını anlattılar.

SAĞLIK-SEN`DEN DESTEK...
Öte yandan, Bursa Tabip Odası`nı ziyaret eden Sağlık-Sen Bursa Şube Başkanı Yusuf Bedir, Çekirge Çocuk Hastanesi`nin kapatılmasına karşı çıktı. Sağlık-Sen Bursa Şubesi olarak sağlık alanındaki her türlü konuda taraf olduklarını anlatan Bedir, son dönemin önemli gündem maddeleri arasında yer alan Çekirge Çocuk Hastanesi`nin kapatılmasına kesinlikle karşı olduklarını kaydetti. Çekirge Çocuk Hastanesi`nin yıllardır Bursa`nın büyük bir kesimine sağlık hizmeti sunduğuna işaret eden Bedir, “Eğer Çekirge Çocuk Hastanesi`nin işlevselliğinin kaybedildiği düşünülüyorsa yerine yeni bir hastane yapsınlar. Bursalılar`ın Osmangazi sınırları içerisinde yer alan tam teşekküllü bir çocuk hastanesine ihtiyacı var. Çekirge Çocuk Hastanesi`nin yıkılmasına bölgede başka bir yere tam teşekküllü olarak yenisinin yapılması koşuluyla karşı çıkmayız. Yetkililerin bu konudaki tepkileri dikkate alması gerekiyor. Umarız bu taleplerimiz karşılanır” şeklinde konuştu.
Bursa Tabip Odası Başkanı Dr. Kayıhan Pala da, Çekirge Çocuk Hastanesi`nin kapatılıp yıkılmasına kendilerinin de karşı olduğunu vurgulayarak, bu konuda eylem yapacaklarını söyledi.