Trafik terörüne yeter artık Demiryolu istiyoruz diye yola çıkan CHP Milletvekili Kemal Demirel 43. İl olarak Çankırı’ya geldi
DemirelKaraelmas kalkmasın, Çankırı ile Zonguldak’ın hakkı iade edilsin!”
          
Ülkemizde 38 yıldır siyaset yapan, iki dönemdirde parlamentoda milletvekili olarak görev yapan CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel Trafik terörüne yeter artık, Demiryolu istiyoruz diyerek yola koyularak 43. il olarak dün Çankırı’ya geldi.
           Mensubu olduğu CHP İl örgütü tarafından karşılanan Demirel CHP İl binasında bir süre partililer ile sohbet etti.  “Yeni dönemde CHP olarak adım adım değil, koşarak gidiyoruz. CHP iktidar olduğu zaman Halk iktidar olacak!” dedi.
           Cumhuriyetin ilk döneminde yapılan ve Türkiye’ye hizmet veren DDY’nın ihmal edilerek karayolu taşımacılığına yönelmemiz ile meydana gelen trafik kazaları hem insan kaybı ve hem de ekonomik kayıp yaratıyor diyerek söze başlayarak, Bursa ilinden başlattığı Bursa’ya Demiryolu istiyoruz ile yola koyularak 43. il olarak Çankırı'ya geldiğini belirterek “Bu ülkede 100 yılda depremde 100 bin kişi yaşamını kaybetmiş, 20 yıllık trafik kazalarında 124 bin insanımızı kaybetmiş bulunmaktayız. Ülke ekonomisi 3 katrilyon kaybetmiştir.  Trafik kazalarının önlenmesi için Türkiye toplu taşımacılığa mutlaka yönelmeli, DDY yolları hayata geçirilmeli. Bunun için bir siyasi iradeye ihtiyaç vardır, o da CHP olacaktır. Petrola ödenen parayla bu ülkeye neler yapılır!” dedi.
           Öz kaynaklara yönelmek için DDY’nın yeniden ihya edilmesinin şart olduğunu belirten Demirel “Seçimler yaklaşıyor, CHP milletin oyu ile iktidar olacak, Genel Başkanımızda Başbakan olacak, parlamento da Çankırı'nın sesi olacak. Ben Çankırı’nın milletvekili olmaya devam edeceğim Biz Türkiye’nin partisiyiz. Bizler Aile içi dayanışmayı, memleketi seven insanlarız. Demiryolu konusunda çok ciddiyim. Bunun için Bursa-Ankara arasını yürümeyi düşünüyorum!” dedi.
             CHP İl Örgütü ile yola çıkarak Çankırı Garına kadar yürüyerek işyerlerini ziyaret eden Demirel, DDY Çankırı Garında da bayrağını açarak “Bursa’ya tren istiyorum. Bunun için 43. il olarak Çankırı garındayım. DDY en çağdaş ve ekonomik toplu taşıma aracı. Buradan Zonguldak’a kadar geçen Karaelmas yolcu treninin kaldırılması da bu iller için bir kayıptır, ülke için bir kayıptır. Çankırı ve Zonguldak illerinin hakları geri verilmeli!” dedi.
              Milletvekili Kemal Demirel İstasyon çay bahçesinde CHP İl Örgütü ile oturarak bir çay içerek İmza kampanyasını başlattı, öğleden sonra Çankırı’dan ayrıldı.