-CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel "Trafik terörüne yeter artık, demiryolu istiyoruz" temasıyla yurdun değişik illerinde yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde Çankırı’ya geldi.

CHP İl binasında İl Başkanı Fikret Tatlıcı, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, kadın ve gençlik kolları başkanları ve partililer tarafından karşılandı.

CHP İl Başkanlığında bir konuşma yapan Bursa Milletvekili Kemal Demirel, 1950'den sonra trafik kazalarının arttığının altını çizdi. Demirel, " Karayolları trafik kazalarını en aza indirebilmek Türkiye’nin her yerini demir ağları örmek için yola çıktım. İnsanlarımızın trafik kazalarında ölmeleri ve sakat kalmalarını önlemek için demiryolu ağlarına önem vermeliyiz. Bu güne kadar trafik kazalarında ölenlerin sayısı gerçek rakamları yansıtmıyor. Kaza anında tutulan ilk  tutanakta kaç ölü varsa o kayda geçiyor. Ağır yaralanan ve sanradan ölenler dahil edilmiyor. Sekiz yıldır parlemonta da görev yapıyorum. MYK üyeliği yaptım. Siyasetle iç içe yaşıyorum. Milletvekili olmayan illerin milletvekiliymiş gibi hizmet ediyorum. İl Başkanlığı yaptım, milletvekili olmayan illerin sıkıntılarını çok iyi bilirim. Deprem araştırma komisyonu üyesiyim. Deprem güçlendirilmesi ile yakından ilgilenip konuyu gündeme getiriyorum. Demiryolunu daha çağdaş hale getirmek için çalışıyorum. Trafik kazaları sonucunda 3 trilyon kayıp var. Trafik kazalarının asgariye indirilmesi için  demiryolları konusunda bir siyasi iradeye ihtiyaç vardır, bu da CHP’dir.İktidara geldiğimizde bunları çözüme kavuşturacağız. Dünya ülkeleri Demiryollarına ağırlık verirken biz hala aynı yerdeyiz. Ülkeyi demir ağlarla örüp Çankırı'nın makus talihini yeneceğiz. Çankırı ili Milletvekili çıkartana kadar Çankırı milletvekili olmaya devam edeceğim. Bizim de bir milletvekilimiz yok demeyin. Bundan sonra Çankırı'ya daha sık geleceğim. Biz Türkiye’nin partisiyiz. Biz her yerde varız. Türkiye demir ağlarla örülene kadar gezmeye devam edeceğim. 2010'u yarı etmişiz, 1 m2 bir şey yapmamışız. Bursa’ya demiryolu gelmesi için Bursa - Ankara arası yürüyeceğim. Çankırı'da dahil bazı illerde demiryolu seferleri kaldırılmış. Bu ağların açılması için yola devam edeceğim. Çankırı'nın hakettiğini alma noktasında CHP iktidarına ihtiyacı var. Çok yakında Çankırı hakettiğini alacak. Başbakan Kemal Kılıçdaroğlu olacak ve Çankırı'nın da bir milletvekili olacak" açıklamasında bulundu.

ESNAF ZİYARETİ

"Çankırı'ya Demiryolu istiyoruz" imza kampanyası için Gar Müdürlüğüne hareket eden CHP Milletvekili Kemal Demirel geçtiği yol güzergahı üzerinde bulunan vatandaş ve esnafları tek tek ziyaret edip onlarla sohbet etti.

DEMİRYOLUNDA YÜRÜYÜŞ VE İMZA KAMPANYASI

Türkiyeyi adım adım dolaşarak "Trafik terörüne yeter artık" kampanyası başlatan CHP Bursa Millervekili Kemal Demirel CHP İl teşkilatıyla birlikte TCDD Gar Müdürlüğü önünde pankart açıp bir süre demiryolu üzerinde yürüdüler. Gar Müdürlüğü önünde bir açıklama yapan Kemal Demirel, " Biz adım adım gitmiyoruz, koşar adım gidiyoruz. Türkiye'de CHP iktidar olunca halk da iktidar olacak. Karayolları ile her yere ulaşma şansı varsa demiryollarıyla da olmalı. Çankırı'da 1  Ocak 2010 tarihinden itibaren Karaelmas ekspresi iptal edildi. Çankırı'da demiryolu olduğu halde vatandaşın başkent Ankara'dan Çankırı'ya trenle gelme şansı yok. Çankırı halkı mağdur bırakılmamalı, yolcu ve yük açısından daha rahat demiryolu seferlerinin Çankırı'dan kaldırılmasını protesto ediyoruz. Bugün Çankırı demiryolunda yürüyüş yaparak Çankırı - Karabük ve Zonguldak il ve ilçelerine yapılan bu haksızlığın kaldırılmasını istiyoruz. Günün koşullarına göre  demiryollarının  daha çağdaş hale getirilmesi lazım. En kısa sürede insanların Ankara'dan Çankırı'ya trenle gelmesinin önünü açacağız" dedi.

Demiryolu çay bahçesinde imza kampanyası başlatan Demirel, bu güne kadar 42 vilayette milyonlarca imza topladığını ve Çankırı'da imza kampanyasına katılımın yüksek olduğunun altını çizdi.