CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, Bursa`ya demiryolu getirilmesi için şehir şehir gezerek destek arıyor. 43. il olarak Çankırı`ya giden Demirel, 20 yılda trafik kazalarında 124 bin kişinin yaşamını yitirdiğini ve 3 katrilyon ekonomik zararın ortaya çıktığını söyledi.

Bursa`ya demiryolu getirilmesi için il il gezen CHP Bursa milletvekili Kemal Demirel son olarak Çankırı`daydı. CHP Çankırı İl Başkanı Fikret Tatlıcı, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, kadın ve gençlik kolları başkanları ve partililer tarafından karşılandı. Cumhuriyetin ilk döneminden bu yana hizmet veren DDY`nın ihmal edilerek karayolu taşımacılığına yönelmemiz ile meydana gelen trafik kazalarının, hem insan kaybı ve hem de ekonomik kayıp yarattığına dikkat çeken Demirel, daha sonra daha sonra Çankırı Garı`na geçti. Esnafla konuşarak demiryolu için destek isteyen Kemal Demirel, CHP il teşkilatıyla “Trafik terörüne yeter artık, Bursa`ya demiryolu istiyoruz” yazılı pankartlar açarak bir süre raylar üzerinde yürüdü. Demirel,  “Kazalarının önlenmesi için Türkiye mutlaka toplu taşımacılığa yönelmeli. Devlet Demir Yolları hayata geçirilmeli. Petrole ödenen parayla bu ülkeye neler yapılır” dedi.

Devlet Demir Yolları`nın en çağdaş toplu taşıma aracı olduğunu belirten CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, “Karayolları ile her yere ulaşma şansı varsa demiryollarıyla da olmalı. Trafik kazalarını en aza indirebilmek Türkiye`nin her yerini demir ağları örmek için yola çıktım. İnsanlarımızın trafik kazalarında ölmeleri ve sakat kalmalarını önlemek için demiryolu ağlarına önem vermeliyiz” diye konuştu.

Daha sonra imza kampanyası başlatan Kemal Demirel 81 ili gezerek destek isteyeceğini belirterek Çankırı`dan ayrıldı. Demirel bugün de Kütahya`ya giderek demiryolu için destek arayacak.