CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, İznik ilçesine bağlı belde ve köylerde referandum çalışmalarında bulundu. Esnaf, çiftçi ve vatandaşın derdini dinleyen Demirel, “Maddi ve manevi kriz içerisinde olan Türk halkı 12 Eylül’de AK Parti iktidarına ‘Hayır’lı işler dileyecektir” dedi.
 
Referandum çalışmaları kapsamında CHP İznik İlçe Başkanı İsmail Güleç ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ilk olarak İznik’e bağlı Boyalıca Beldesine giden CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, halk tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Boyalıca Belediye Başkanı Ali Çil’den belde sorunları hakkında görüş alan Demirel, Başkan Çil’den ‘Hayır’ sözü aldı.
 
SP’Lİ BAŞKAN ‘HAYIR’ DEDİ
 
Boyalıca Belediye Başkanı Saadet Partili Ali Çil, “Ne kadar çok uğraşmama rağmen beldemize bir tane AK Parti Belediyesinden yardım alamadık. Ne zaman CHP Belediyelerinden yardım talep etsek gereken hemen yapılıyor. Bende 12 Eylül’de hayır diyeceklerin arasındayım” diye konuştu.
 
SADECE 12 EYLÜL’DE DEĞİL HER SANDIKTA
 
Daha sonra İznik’e bağlı Gürmüzlü, Bayındır ve Kutluca Köylerine ziyarette bulunan Demirel, köy kahvelerini ziyaret ederek, vatandaşların derdini dinledi. Zeytin, Üzüm ve Elma gibi birçok ürünün eskisi kadar para etmediğini ifade eden vatandaşlar, bu şekilde gittiği takdirde AK Parti’ye sadece 12 Eylül’de değil tüm sandıklarda hayır oyu vereceklerini ifade ettiler.
 
HERKESE ‘HAYIR’LI İŞLER
 
Yapılacak değişiklikle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sultan olmak istediğini öne süren Kemal Demirel, Anayasa paketinin, başta işsizliğin, esnafın, çiftçinin sorunlarını çözmeyeceği gibi,  yolsuzlukların önüne geçmeyecektir. Anayasa paketinin sorun çözmeyecek, sorunların daha da büyümesine yol açacaktır. Türk Milleti açlıkla sefaletle boğuşurken, onlar kendi paketlerinin derdine düşmüştür. Onun için 12 Eylül’de Hayır demek farz olmuştur’ dedi. Demirel ayrıldığı her köyden vatandaşlara ‘Hayır’lı işler demesi ise dikkatlerden kaçmadı.