‘Trafik terörüne yeter artık demiryollarını istiyoruz’ etkinlikleri çerçevesinde Bingöle gelen CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, Genç Garından yetkililere seslendi. Ankara ve Eskişehire hızlı tren seferleri gibi doğuya da hızlı seferlerin konmasını isteyen Demirel, Genç’ten Bursaya demiryolu ağının yapılmasını da istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili Kemal Demirel, İstanbul ve Ankara gibi illere yapılan hizmetlerin Anadolu’ya da yapılmasını istedi. Bugüne kadar demiryolu ağının yaygınlaştırılması için çok sayıda eylem gerçekleştiren CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, ‘Trafik terörüne yeter artık, demiryolu istiyoruz’ etkinlikleri çerçevesinde önceki gün Bingöle gelmişti. Dünkü adresi Genç ilçesi olan Demirel, Genç İstasyonuna giderek burada da demiryolu ağının gelişmesi için bir eylem yaptı. CHP İl Başkanı Sema Kaygalak ve partililerin de eşlik ettiği Demirel, Genç İstasyonundan yetkililere seslendi.

ANADOLU ÇAĞDAŞ HALE GETİRİLMELİ

Ülkenin batısının çağdaş hale getirildiğini, ancak Anadolu’nun bu imkânlardan mahrum kaldığını savunan Demirel, “Ülkenin batısını nasıl çağdaş hale getiriyorsanız, aynı hizmetleri Anadolu’ya da getirmeniz lazım. İnsan İstanbul ve Ankara’dan trene bindiği zaman Anadolu’da bulunan Muş’a, Bingöl’e, Diyarbakır’a, Van’a ve Erzurum’a rahat bir ulaşım sağlayabilsin” diye konuştu. Her şeyin güzelinin batıya, diğer tarafının ise buraya diye bir ayrım yapılmaması gerektiğini kaydeden CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, 73 milyon insanın bu ülke coğrafyasında hep birlikte kardeşçe yaşadığını, hizmetlerde eşit dağılım istediklerini ifade etti. Türkiye genelinde demiryolu ağının tamamen yenilenmemsi ve genişletilmesi gerektiğini vurgulayan Demirel, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bursa’ya da demiryollarını istiyoruz. Bu demiryolları gerçekleşene kadar da mücadelemiz devam edecek. Bugün de Bingöl örgütü ile beraber Genç tren istasyonundan bu etkinliğimizi ve eylemimizi yapıyoruz. Çünkü bu ülkede trafik terörü maalesef maddi ve manevi olarak çok büyük kayıplara yol açıyor. Sadece İstanbul ve Ankara’da yapılan çalışmalar değil aynı zamanda Anadolu’nun burasına da ulaşarak, burada da demir ağlarını örmek ve daha çağdaş hele getirmek için Ulaştırma Bakanı’nı bir kez daha göreve çağırıyoruz.”