CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, CHP il Başkanı Gürhan Akdoğan ve il yönetimi ile birlikte selden zarar gören Alacahırka, Şirinevler, Millet, Geçit ve Samanlı mahallerin de incelemelerde bulundular. Evlerindeki çamuru temizlemeye çalışan vatandaşları teselli etmeye çalışan ve parti olarak konuyla ilgili ellerinden geleni yapacaklarım söyleyen Akdoğan, yaşananların bir afet değil ihmal olduğunu söyledi.
Cilimboz Deresi Alacahırka Mahallesi'nde bulunan Cilimboz Deresi'nin ıslah edilmediği ve biriken çöpler nedeniyle taştığım vurgulayan Akdoğan, Büyükşehir Belediye Başkam Recep Altepe'ye seslenerek "Vizyon ve makyaj projeler yerine dereler ıslah edilmesi ve çevrelerindeki evlerin kamulaştınlması gerekli. Gerçekten bir felaketle karşı karşıyayız. Bu bir su taşkını buna afet deme olanağı yok. Şehir planlaması, sağlıklı kent açısından insanların güvenli yaşama hakkı var. Bu birinci öncelik ama burada bir insanımız öldü" dedi.
CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel ise, marka kent Bursa'nın hak etmediği bir tablo ile karşı karşıya olduğuna dikkat çekerek, "Bursa'yı daha çağdaş bir kent yapma vadiyle iktidara gelenler Bursa'ya sadece Heykel gözüyle bakmasınlar.
Bursa dağ yamaçlarıyla, ovasıyla yüz binleri barındıran önemli bir kent. Böyle bir kentte, sel karşısında yerel yönetimlerin tedbiri almadığı ortaya çıktı. Felaket Bursa'yı yönetenlerin iflasını da gösteriyor: Yöneticiler yatırımları planlamak ve bilimsel olarak yapılmalı" dedi.