CHP Bursa Milletvekili olarak iki dönemdir Meclis’te görev yapan ve bu dönem Genel Merkez tarafından listeye alınmayan Kemal Demirel, Batı Trakya Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.

Batı Trakya Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bursa Şube Başkanı Avukat Nurullah Murat ve dernek yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, parlamentoda olmamasının çalışmalarını etkilemeyeceğini söyledi. Batı Trakya’da yaşayan Türkler’in sorunlarıyla her zaman yakından ilgilendiğini hatırlatan Demirel, “Yunanistan hükümeti, ekonomik krizi bahane ederek kaliteli eğitim gerekçesiyle Batı Trakya’da bulunan 35 Türk okulunu kapatma kararı aldı. Buradaki Türk okullarının sayısının 57’den 22’ye düşmesi, Türk azınlığında endişe ve kaygı meydana getirmiştir. Bugün Batı Trakya’daki soydaşlarımız hatırlanmak ve saygı görmek istemektedirler. Ben de bundan sonraki çalışmalarımda her zaman onların yanında olacağım” dedi.
Batı Trakya Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bursa Şube Başkanı Avukat Nurullah Murat da, “Sizin bu dönem Bursa’dan milletvekili adayı olarak seçilmemenizi biz Batı Trakya Türkleri olarak üzüntüyle karşıladık. Ancak şuna inanıyoruz sizin azminiz bundan sonraki dönemlerde de bizim sorunlarımızı takip etmenizi engellemeyecektir. Bundan benim ve tüm dernek üyelerimin şüphesi yoktur” diye konuştu.