CHP Bursa Milletvekili ve MKYK üyesi Kemal Demirel, 22 temmuzda yapılacak genel seçimlerde yeniden aday adayı olacağının ilk sinyalini Gemlik'te verdi.

 

Aday adaylığını yarın (bugün) Bursa İl Örgütü'nde düzenlenecek olan törenle açıklayacağını ifade eden Kemal Demirel, İlçe örgütünü ziyaret için geldiği Gemlik'te yoğun ilgi gördü. CHP İlçe Başkanı Erdem Akyürek, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları'nın yanı sıra, DSP İlçe Başkanı Hüseyin Poyraz ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Kemal Demirel'e parti içinde de çok sayıda sivil toplum örgütü yöneticisinden destek geldi. ADD, Mimarlar Odası, Artvinliler, Yozgatlılar, Sivaslılar, İşçi Emeklileri Dernekleri ve Hünkar Hacı Bektaş Veli Derneği yöneticilerinin de katıldığı törende, İlçe Başkanı Erdem Akyürek ile DSP İlçe Başkanı Hüseyin Poyraz'ın ellerini havaya kaldıran Demirel, 'Önce Türkiye Sonra Parti' diye konuştu.

 

   Partililerin yoğun alkış ve desteği altında, 1973 yılından beri çeşitli kademelerinde görev aldığı CHP'den yeniden aday adayı olacağını açıklayan Kemal Demirel, parti örgütlerinden ve halktan aldığı destek ile yeniden aday adayı olduğunu vurgulayarak, 'Gemlik her göreve geldiğimde genelde ilk uğradığım ilçeydi. Bu nedenle bana Gemlik milletvekili adını bile taktılar. Bundan gurur duydum her zaman. Yine aday adaylığımı ilk burada açıklamak istedim. Yine seçilirsem bu ilçenin büyümesi, gelişmesi ve sorunlarının çözümü için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da tüm gücümle çalışacağım' dedi.

 

   Rahatsızlığı ile ilgili spekülasyonların artık son bulmasını isteyen Kemal Demirel, 'Ben kanseri yendim' diye konuştu. Gemlik'ten daha sonra partililerle birlikte Orhangazi ilçesine giden Kemal Demirel, CHP-DSP seçim ittifakının bir güç birliği olduğunu savunarak, tek başına iktidara geleceklerini öne sürdü.