Cumhuriyet Halk Partisi Orhangazi İlçe Teşkilatında sevinç ve gurur hakim. CHP genel merkezi tarafından açıklanan Bursa Milletvekili sıralamaları sonrası açıklama ve değerlendirmede bulunan CHP İlçe Başkanı Şaban Yapıcı, açıklanan listenin çok güzel bir liste olduğunu ve ismi Orhangazi ile özdeşleşen “Orhangazi Milletvekili” kemal Demirel’in 2. sırada yer almasının mutluluk, Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen’in de Bursa’dan 1. sıra dayı olmasının gurur verici olduğunu vurgulayarak, Öymen`in Bursa için kazanım olduğu konusunda hemfikir olduklarına işaret etti.

DEMİREL, ORHANGAZİ İÇİN ÖNEMLİ BİR İSİM

Geçtiğimiz dönem yaptığı çalışmalarla ilçe halkının büyük beğeni ve taktirini kazanan Bursa Milletvekili ve şimdi de 2. sıra adayı olan Kemal Demirel’in Orhangazi için gerçekten önemli bir isim olduğuna işaret eden Yapıcı; “bizler Orhangazi’den milletvekilimiz yok diye hiç üzülmedik. Gece demedi gündüz demedi ne zaman çağırırsak çağıralım, hangi işimiz olursa olsun çözüm için kendisine gittiğimizde hemen el attı. Şimdi ise O’nu tekrar seçilebilecek bir yerde görmek bizleri hem gururlandırdı hem de onurlandırdı” dedi.

YAPICI: ÖYMEN TESADÜF DEĞİL

CHP Bursa listesinde 1. sırada yer alan Onur Öymen`in, Bursa`dan milletvekili adayı olmasının Bursa için çok özel bir ayrıcalık olduğunu söyleyen CHP İlçe Başkanı Şaban Yapıcı, Öymen’in verdiği demeçlerde; “CHP olarak seçimlerde vatandaşlara vaat ettikleri çok büyük atılımların, projelerin hareket noktasının Bursa olduğunu ifade eden Öymen, `Benim Bursa`dan aday olmam bir tesadüf değildir. Çünkü bizim CHP olarak çok büyük bir sanayi hamlesi, turizm, tarım ve eğitim projemiz var. Bursa, bu 4 unsurun birlikte harekete geçirileceği bir alandır” demesinin de önemli olduğuna işaret etti.