Demirel'e sevgi seli Çeltikçililer, köylerinin yaknına kurulmak istenen 'Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi'ni TBMM genel kurul gündemine taşıyan CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel'e büyük sevgi gösterisinde bulundu. 

Türkiye gündemine de oturan Çeltikçi Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi projesine olumsuz bakan Orhangazi'ye bağlı Çeltikçi köylülerinin, bu konudaki görüşlerini TBMM Genel Kuruluna taşıyarak, köy halkını televizyona kilitleyen CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, köye ikinci ziyaretinde adeta bakan gibi karşılandı.

Eşi Nimet Demirel'in etrafında köy kadınlarının sevgi yumağı oluşturduğu ziyarette, Köy Muhtarı Nihat Kan Kemal Demirel'i 'Sesimiz, kulağımız, ağabeyimiz' sözleriyle karşıladı. İlk ziyaretinde konuyu ve köylünün isteklerini Meclise taşıyacağına söz veren Kemal Demirel, bu sözünü tuttuğunu kaydederek, 'Artık bir Çeltikçili olarak yanınızdayım. Tesisin kurulacağı alandaki zeytinliklerin değeri bilinmiyor. Avrupalılar zeytini insana ilaç diye dağıtırken, bu değeri herkesin bilmesi gerekiyor' dedi. Konuşması dakikalarca ayakta alkışlanan Demirel, üyesi olduğu TBMM Zeytin ve Zeytinyağı Araştırma Komisyonu'nun konuya ilişkin araştırmasının çiftçinin lehine bitmesi gerektiğini ifade ederek, 'Ben bunları oy için yapmıyorum. Ben köylünün yüzü gülsün istiyorum' dedi. Köylü gülmeden Türkiye'nin gülemeyeceğini, köylü ayağa kalkmadan Türkiye'nin ayağa kalkamayacağım dile getiren Demirel, ürünü para etmeyen üreticinin sahiplenilmesini istedi. Köylü aç iken kimsenin tok uyuyamayacağının altım çizen Demirel, katı atıkla ilgili tesis konusunun burada kapanmayacağım ve köylünün tepkisinin göz önüne alınmasının gerektiğini belirterek, 'Allah sağlık verdiği sürece ben buradayım ve sizlerin arkasındayım' dedi. Köylülerle haşırneşir olan Demirel'e ziyaretinde CHP ilçe Başkanı Şaban Yapıcı ve yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti. Köyden ayrılışı sonrasında TBMM Başkanlığına Çevre ve Orman Bakam Veysel Eroğlu'nun yazık olarak yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi veren Kemal Demirel, önergesinde köylülerin yapılması planlanan tesisle ilgili sıkıntılarını dile getirdi.