Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Kemal Demirel göreve geldiği günden buyana 2776 soru önergesini Türkiye Büyük Millet Meclisi"ne iletmiş. Demirel bu soru önergelerinde Bursa ile sınırlı kalmayıp Türkiye"nin pek çok sorunlarını da önergeleriyle meclise taşımayı başarmış.

Cumhuriyet Halk Partisi"nde ben kendimi bildim bileli var olan Kemal Demirel hak ettiği milletvekili koltuğunun da hakkını verme gayreti içerisinde. Bursa-Ankara arasında mekik dokuyor.

Muhalefet partinin milletvekili olmasına rağmen iktidar milletvekilleriyle uyum içerisinde çalışan Kemal Demirel bazı projelerde rakipleriyle ortak çalışmalar bile yapıyor.

Seçildiği günden beri üstün bir performans sergileyen CHP Milletvekili Kemal Demirel"i aklınıza gelebilecek ya da gelmeyecek her yerde görmek mümkün. Bir gün zeytincilerin sorunlarını paylaşmak için zeytin tarlalarındayken, başka bir gün esnafın sesi duyurmak için çarşılarda.. Bunları başarmak hiç de kolay değil aslında. Tek başına muhalefet şu anda Demirel. Çoğu zaman partisinin bile önüne geçiyor. CHP Bursa İl Başkanlığı ya da ilçe teşkilatları konu ile ilgili olarak suskun kalırken, Demirel olayların içerisinde yer alıveriyor.

Vatandaş milletvekilini neden seçiyor? Dertlerine derman olsun, ulaşamadığı kurumlara aracılık etsin diye değil mi? Ancak günümüzde öncelikle devletle aramızda var olan aracılara yani milletvekillerine ulaşmak o kadar da kolay olmuyor ne yazık ki. Bazı milletvekillerine ulaşmayı başarsanız bile sorunun çözümü için pek de hevesli olmuyorlar maalesef..

İktidar ya da muhalefet olması çok da önemli değil bence milletvekilinin. İktidar vekili olursa ve isterse tabii ki daha çabuk sonuç alınabilir ama muhalefetin de bunu başarabileceğine bir örnek Kemal Demirel. Partisinin muhalefet olmasına aldırmaksızın çalışmalarını sürdürüyor.

Diğer parti milletvekillerinin de aynı hevesle vatandaşın sesi, gözü, kulağı olmasını umuyoruz. Çünkü onlara ve yardımlarına ihtiyacımız var toplum olarak. Ne zaman hamili kart uygulaması ülkemizde tedavülden kalkarsa (hiç umutlanmayın, böyle bir şey Türkiye"de asla olmaz) o zaman temsilcilerimiz yani milletvekillerimiz de daha rahat koşullarda hizmet vermeye başlayabilirler. Belki!.