CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel ilçe halkının dertlerine ortak olarak İznik’te yerel seçimlerin nabzını yokladı.

İlçe Örgütü ile bir dizi ziyaret gerçekleştiren Demirel,
İznik Ziraat Odasını,Balgöç Derneğini ve Yönetim kurulu üyesi Sadullah Eşiyok’un geçtiğimiz hafta trafik kazasında yaşamını yitiren Davut Eşiyok’un ailesine başsağlığı ziyaretinde bulundu.
Demirel sohbet ettiği vatandaşlara “bu ekonomik krizde ve içinde bulunduğumuz bu zor durumda ekmek parası için uğraşan çiftçi ve esnafımız maalesef emeğinin karşılığını alamıyor.İktidar zeytinin ne derece önemli olduğunu bilmiyor”dedi.Ziyeretler sonunda ilçe teşkilatında yapılan toplantıda Belediye Başkanlığı için geçen isimlerin masaya yatırıldığı öğrenildi.
Kemal Demirel’in 10 Ekim 2008 tarihinde Meclise vermiş olduğu İznik Stadyumu’nun 2 yıldır kapalı olması ile ilgili soru önergesine Devlet Bakanı Sn.Murat Başesgioğlu’ndan cevap geldi.
1-Bursa ili,İznik İlçesi Futbol Sahası drenaj,çimleme ve tribün onaım inşaatı 21.02.2007 tarihinde ihale edilmiş ve işin bitim tarihi sözleşme gereği 15.02.2009 olarak belirlenmiştir.
2-30.10.2008.tarihi itibari ile tribün ve soyunma odalarının bakım ve onarım işleri tamamen bitirilerek hizmete açılmış,çim yüzeyli futbol sahasının sulama ve altyapı işleri bitirilmiş,çim ekim işlemleri tamamlanmıştır.Ancak yeni ekilen çim sahanın bakımı yapılmakta olup saha futbuol oynanabilir duruma geldiğinde müsabakalara açılacaktır.
3-İhele konusu iş 3.5 ay önce 30.10.2008 tarihi itibariyle tamamen bitirilmiş olup kabul işlemleri yapılacaktır.
YILIN GAFI…
İznik’e gelen Bursa Milletvekili Kemal Demirel ve CHP İznik ilçe teşkilatı ile İznik Ziraat Odasına gerçekleştirilen ziyarette Oda Başkanı Vahit Mutlu yılın gafına imza attı.Kendisinden önceki İznik Ziraat Odası başkanını, Marmarabirlik Yönetimine yakınlığı ile ve çiftçinin haklarını korumadığı için eleştiren Vahit Mutlu aynı eleştiriler kendine yapıldığında çileden çıktı ve “ben bu salaklara oy vermeyin diyorum onlar veriyorlar” diyerek yılın gafına imza attı.