İşler ihale bitim tarihinden önce bitti
 
Bursa Milletvekili Kemal Demirel’in 10 Ekim 2008 tarihinde Meclise vermiş olduğu İznik Stadyumu’nun 2 yıldır kapalı olması ile ilgili soru önergesine yanıt veren Devlet Bakanı.Murat Başesgioğlu, bakanlığa bağlı kuruluş olan Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün ilgili cevabi yazısını da ilişikte gönderdi.
 
Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Kemal Demirel’in TBMM’ne taşıdığı ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başeskioğlu’nun yanıtlamasını istediği yazılı önergeye cevap geldi. Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, bakanlığa bağlı kuruluş olan Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün ilgili cevabi yazısını Demirel’e gönderdi.
Demirel soru önergesinde şu görüşlere yer vermişti; “Bursa İli İznik İlçesi futbol sahası ile ilgili büyük sorunlar yaşamaktadır. İlçede bulunan futbol sahası iki yıldır kapalıdır. Bu yüzden maçlar sürekli olarak deplasmanda oynanmakta, ve bu durumdan İznik halkı ve futbolcular maddi ve manevi olarak mağdur olmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda bir çok kez, futbol sahasının en kısa sürede tamamlanacağı ve spor müsabakalarına açılacağı sözü verilmesine rağmen bu yöndeki çalışmalar sürekli olarak ertelenmektedir. Sporun sevdirilmesi ve futbolun ilçede geliştirilmesi adına büyük önem taşıyan bu konunun çözümü için bölge halkı çözüm üretilmesini beklemektedir.
1: Bursa İli İznik İlçesi futbol sahasının şimdiki durumu nedir? Saha ile ilgili şimdiye kadar yapılan çalışmalar nelerdir?
2: İznik İlçesi futbol sahasının tamamlanamamasının sebepleri nelerdir?
3: İznik İlçesi futbol sahasının tamamlanarak futbola açılması için acilen neler yapmayı planlıyorsunuz?
4: İznik İlçesi futbol sahası ne zaman tamamlanarak kullanıma açılacaktır?”
Genel Müdür Mehmet Atalay’ın bu soru önergesine gönderdiği açıklaması ise şöyle;
“1: Bursa İli, İznik İlçesi Futbol Sahası drenaj, çimleme ve tribün onarım inşaatı 21.02.2007 tarihinde ihale edilmiş ve işin bitim tarihi sözleşme gereği 15.02.2009 olarak belirlenmiştir.
2 - 3: 30.10.2008.tarihi itibari ile tribün ve soyunma odalarının bakım ve onarım işleri tamamen bitirilerek hizmete açılmış, çim yüzeyli futbol sahasının sulama ve altyapı işleri bitirilmiş, çim ekim işlemleri tamamlanmıştır. Ancak yeni ekilen çim sahanın bakımı yapılmakta olup saha futbol oynanabilir duruma geldiğinde müsabakalara açılacaktır.
4: İhale konusu iş 3.5 ay önce 30.10.2008 tarihi itibariyle tamamen bitirilmiş olup kabul işlemleri yapılacaktır”.
 
Mehmet Buldu İznik