Kara altın karabasan olmasın!
 
 
Zeytin üreticilerinin sorunlarını her fırsatta meclis gündemine taşıyan CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, İznik’ten Başbakan Erdoğan'a seslenerek, zeytin sorunlarını ele alacak ve değerlendirecek "acil kriz masası" oluşturulmasını istedi.
 Marmarabirlik'in avans fiyatlarını açıklamasının ardından İznik’i ziyaret eden CHP Milletvekili Kemal Demirel, partili yöneticilerle birlikte Ziraat Odası'nı ziyaret etti.  CHP İlçe Başkanı İsmail Güleç ve yönetiminin hazır bulunduğu ziyarette, Milletvekili Demirel, Oda Başkanı Vahit Mutlu’dan üreticinin sorunlarıyla ilgili bilgi aldı. TBMM Zeytin Komisyonu sözcüsü olduğunu kaydeden Demirel, `Kara altınımız zeytin, karabasanımız olmasın` diyerek, zeytinin bir umut olduğunu ifade etti. Demirel, iktidar partisinden zeytinyağında olduğu gibi, zeytine de prim verilmesini istedi. Bursa ve bölgesinin dünyada en iyi sofralık zeytin üreten bölgesi olması nedeniyle köylünün perişan olduğunu dile getiren Bursa Milletvekili Kemal Demirel, "Zeytinciye sahip çıkmak namus borcudur" dedi. Zeytin sorunlarını ele alacak acil kriz masası oluşturulmasını talep eden Demirel, "Bu iş artık Tarım Bakanı'nı aştı. Başbakan olaya bizzat el atmalı, kriz masası oluşturulmalı. Zeytini hak ettiği yerlere gelmesi noktasında gereken hassasiyet gösterilmelidir. Artık üreticinin çektiği çile, bu kez de kriz bahanesiyle geçiştirilmemelidir. Çünkü hükümetin her şeye rağmen acil olarak tedbir alma şansı vardır" diye konuştu.
BAL GÖÇ’e ziyaret
CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, 1. Olağan Kongresi’ni gerçekleştiren İznik Bal Göç Şubesi’ni de ziyaret ederek yeni yönetime başarılar diledi. Demirel burada yaptığı konuşmada Balkanlar'da yaşayan Türklerin sorunlarının çözülmesi noktasında, hem yerelde hem de TBMM'de elinden gelen gayreti gösterdiğini ve bu yönde çalışmaya devam edeceğini belirtti. Bal Göç’ün sivil toplum örgütü olarak çok önemli rol üstlendiğini, Bulgaristan’daki seçimlerin de bunun bir kanıtı olduğunu söyleyen Demirel, “Sizler göçmen değil, bu milletin asli unsurlarından birisiniz. Çalışkanlığınızın yanı sıra birlekteliğinizle de topluma örnek teşkil ediyorsunuz” dedi.
BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ
Geçtiğimiz günlerde elim bir trafik kazası geçirerek hayata veda eden Davut Eşiyok’un abisi Sadullah Eşiyok’u da ziyaret eden Demirel, aileye başsağlığı diledi. Genç yaşta hayata veda eden Davut Eşiyok’un ani vefatından duyduğu üzüntüyü dile getiren Demirel, Eşiyok ailesinin üzüntüsünü paylaştığını dile getirdi.