CHP Bursa milletvekili kemal Demirel dün gerçekleştirdiği ziyarette pazarcı esnafının sıkıntısına ortak oldu. Pazarcı esnafı ziyaretinin ardından zeytin bahçesine giden Demirel halk ile bütünleşerek zeytin topladı.
 
CHP Bursa milletvekili Kemal Demirel ilçe halkının şikâyetine ortak olmaya devam ediyor. Çiftçi ile birlikte zeytin toplamaya başlayan Kemal Demirel, “Bu zorluklar içerisinde ekmek parası için uğraşan bu halk emeğinin karşılığını alamıyor. İktidar zeytinin ne derece önemli olduğunu bilmiyor” dedi. Ayrıca Demirel, çalışanların ve emeklilerin AKP iktidarı döneminde tarihin en kötü dönemini yaşadıklarını, çıkarılan SSGSS yasası ile kazanılmış pek çok hakkın yok edildiğini ve şimdi de emeklilerin maaşlarını arttırmak yerine bugünkünün üçte birine düşürecek düzenlemeyi yapmakta olduklarını, buna karşı tüm çalışanların ve emeklilerin uyanık olması gerektiğini ve "emek en yüce değerdir" diyen CHP'ye sahip çıkmaları gerektiğini dile getirdi. Demirel, Avrupalı, Amerikalının kendi çiftçisine sahip çıktığını, Türkiye’de ise bunun tersi olduğu nu, Türkiye’nin ayağı kalkmasının yolunun üretime sahip çıkmaktan geçtiğini belirterek, şunları söyledi.
 
“Çiftçiler bir türlü gülemiyor”
 
CHP bursa milletvekili Kemal Demirel dün gerçekleştirdiği ziyarette“Türkiye’yi güldürmenin yolu ağlayan köylüye sahip çıkmaktan geçer. Eğer, ağlayan köylüyü güldüremezseniz, Türkiye’yi güldüremezsiniz. Buradan Sayın Başbakana sesleniyorum. Zeytin üreticimiz perişan durumda. Hemen zeytin konusunda bir kriz masası oluşturup, bu konunun ele alınıp incelenmesi gerekir” dedi. Demirel, sorunlarının AKP iktidarı döneminde katlanarak arttığını ve yapılan yüzde 4'lük maaş artışlarına karşılık bir gecede yüzde 22,5 zam yapıldığını, bu zammın adeta zulüm olduğunu söylerken, yerel seçimlerde de CHP ile ilçenin kazanacağını dile getirdi.
 
Pazarcılar büyük sıkıntı içerisinde
 
Dün ilçemize gelen Kemal Demirel pazarcı esnafını gezdi. Pazarın içerisinde dolaşan kemal Demirel esnafın büyük sıkıntılarına şahit olarak bu durumu düzeltmenin bir yolunu bulacağını dile getirdi. Her fırsatta çiftçinin ve esnafın hakkını korumaya çalıştığını dile getiren CHP bursa milletvekili kemal Demirel pazarcı esnaflarının sıkıntılarını dinleyerek, “ne çiftçimizin yüzü gülüyor nede esnafımızın. Bir mal satmak bu kadar zor mu gelsin iktidar görsün bunları. Ekmek parası kazanmak nedir bilmeyenler var hala” diyerek tepkisini dile getirdi.