Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Kemal Demirel ve CHP İlçe Teşkilatından Karacabey esnafına ziyaret.
 
Geçtiğimiz cumartesi günü Karacabey’e ziyaret gerçekleştiren CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, önce CHP İlçe binasında İlçe Başkanı Orhan Karabaş ve yönetimini daha sonra da Karacabey esnafını ziyaret etti
 İlçe binasında yapılan sıcak sohbette birçok konuda düşünce paylaşımları yaşanırken Karacabey’in durumunun Türkiye gerçeğini yansıttığı düşüncesi herkesin ortak ifadesi oldu.
 İlçe binasında Karacabey’deki çiftçilerin durumu, tarımda ki yanlış politikalar, ekonomi ve ulaşım ağındaki yanlışlıklar gibi birçok konu masaya yatırılarak CHP’nin bu konularda ki politikaları paylaşıldı.
 CHP Milletvekili Demirel, İlçe Başkanı Orhan Karabaş ve CHP İlçe Yönetimi topluca esnaf ziyaretleri gerçekleştirdiler. Sokakta ki esnaftan işyeri sahiplerine kadar birçok yeri gezen Demirel öncülüğündeki CHP’liler Karacabey halkının şikayet ve dileklerini dinlediler.
  Yapılan esnaf ziyaretlerinde halkın ortak düşüncesi ekonomi paketinin yarardan çok zarar getirdiği yönündeydi. Demirel, “Karacabey’in durumu Türkiye’nin gerçeğini yansıtıyor. Kalkınma her zaman çiftçiden başlar. Çiftçimiz kazandığı takdirde bütün sektörler canlanır.”dedi.
   Demirel, tarımda yanlış politikaların izlendiğini de savunarak, 2007 yılında üretilen buğdayın 500- 700 bin ton üretildiğini ve o zaman ki gübre fiyatının 24YTL olduğunu ancak bu rakamların, 2008 yılında üretimde 300-400 bin tona düşmesine rağmen gübrenin 70 YTL’ye çıktığını ve tepkiler karşısında 55 milyon civarına indirgendiğini belirtti. Demirel, “Girdiler artarken üretim azalıyor ama buna destek yapılmıyor.”diye konuştu.
  CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel mecliste halk adına birçok soru önergesi verdiklerini ancak cevaplanmadığını belirterek “Biz halk adına soru önergesi veriyoruz. Eğer sorularımız cevap bulmuyorsa bu halka cevap verilmiyor anlamına gelir.”dedi. H.İBRAHİM BULDUK